Co to jest fumigacja inaczej gazowanie?

Co to jest fumigacja inaczej gazowanie?
Co to jest fumigacja inaczej gazowanie?

Fumigacja to przypuszczalnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbywanie się wszelkiego rodzaju szkodników, m.in. korników oraz spuszczeli pospolitych. Co ciekawe, to metoda likwidowania szkodników drewna, która jest wymogiem koniecznym w przypadku transportu poza granice Unii Europejskiej. W takiej sytuacji wszystkie palety i większe drewniane elementy muszą być poddane zabiegowi.

Spuszczel pospolity zwalczanie

Fumigacja to doskonała metoda zwalczania szkodników drewna, które wbrew naszej woli pojawiły się w domu i co więcej, nie zamierzają go opuszczać. Kiedy już faktycznie zorientujemy się, że nasz dom dzielimy ze spuszczelami pospolitymi, które są najpowszechniej spotykanymi domowymi szkodnikami drewna, to z pewnością będzie zależało nam na tym, aby jak najszybciej pozbyć się niszczyciela. Warto w takiej sytuacji zwrócić się do profesjonalnej firmy, która świadczy usługę fumigacji, ponieważ bezpieczna i skuteczna metoda. Wpuszczany w nasze progi fosforowodór w żaden sposób nie wpłynie na jakość wnętrza. Jego stosunek do drewna jest neutralny i wobec tego nie musimy obawiać się żadnych skutków ubocznych. Jedyną ofiarą tego zabiegu będą nasze szkodniki.

Przygotowując się do fumigacji warto pamiętać, aby usunąć z domu wszystkie żywe organizmy i samemu znaleźć sobie zakwaterowanie na minimum tydzień. Wszystkie wewnętrzne pomieszczenia powinny być otwarte, podobnie jak szafki, szafy i szuflady. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że gaz dotarł nawet do najbardziej ukrytych zakamarków w naszym domu. Odymianie to nowoczesna metoda, która nie pozostawia żadnych śladów.

Post Author: admin