Jak dobrać rozmiar bransoletki męskiej?

Jak dobrać rozmiar bransoletki męskiej?
Jak dobrać rozmiar bransoletki męskiej?

Jak wiadomo, bransoletki jeszcze do niedawna kojarzone były tylko z kobiecą biżuterią. Można jednak zaobserwować, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli skierowanych do mężczyzn. Oczywiście zdecydowanie różnią się pod względem wizualnym od produktów przeznaczonych dla kobiet.

W jaki sposób dobrać rozmiar bransoletki?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się nad rozmiarem bransoletki. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że będzie one prezentowała się ładnie. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany rozmiar będzie w najprostszym możliwym ujęciu odpowiadał obwodowi bransoletki mierzonemu od wewnątrz po zapięciu. W zdecydowanej większości przypadków długość bransoletki wynosi tyle samo co obwód nadgarstka +1 lub 2 cm. Jak w najprostszy sposób określić rozmiar? Wystarczy, że mężczyzna owinie nadgarstek centymetrem krawieckim i dokona pomiarów. Oczywiście tasiemka czy sznurek muszą przylegać do skóry, nie może być luzu. Nie można również doprowadzić do sytuacji, aby tasiemka ściskała nadgarstek. Uzyskana wartość będzie odpowiadała temu, jaki powinien być rozmiar bransoletki dla danego mężczyzny. Godny uwagi jest również fakt, że niektóre bransoletki męskie dostępne na rynku są na gumce. Oznacza to, że ich rozmiar będzie uniwersalny.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje bransoletek?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bransoletka musi być dopasowana do stylu mężczyzny. Srebrne i złote produkty zaliczane są do klasyki. Można jednak dostrzec, że obecnie większość panów podejmuje decyzję o połączeniu wspomnianego metalu szlachetnego z innym materiałem. Z kolei do designerskich propozycji należy zaliczyć bransoletki plecione, sznurkowe czy rzemykowe. Mężczyznom szukającym bardzo eleganckiej bransoletki zalecane jest przyjrzenie się bransoletkom skórzanym. Można zdecydować się na zapięcie na karabińczyk, magnes czy tradycyjne wiązanie.

W jaki sposób powinno się nosić bransoletki?

Warto wiedzieć, że omawiana bransoletka jest bardzo specyficznym typem biżuterii, doskonale będzie pasowała praktycznie każdemu mężczyźnie. Nie tylko jest uniwersalna, ale również można bez większego problemu dobrać ją do każdej, wybranej przez siebie stylizacji. Na bransoletkę mogą zdecydować się młodsi mężczyźni, a także panowie w kwiecie wieku. Godny uwagi jest fakt, że bransoletki męskie z roku na rok coraz częściej traktowane są jako zamienniki dla tradycyjnych zegarków. Jak wiadomo, zegarki pełnią funkcję dekoracyjną. Nie służą już panom do odmierzania czasu. Należy jednak mieć świadomość, że nie zawsze identyczna bransoletka będzie tak samo efektowna. Bransoletki złote i srebrne świetnie zdadzą egzamin w połączeniu z krawatem, koszulą czy garniturem. Nie można zapomnieć, że dzięki bransoletce stylizacja mężczyzny zyska zdecydowanie więcej klasy. Nie jest rekomendowane noszenie omawianego produktu na mankiecie. Warto wiedzieć, że bransoletki skórzane utożsamia się obecnie z męskością i siłą. Można zaobserwować, że coraz częściej decydują się na niej młodsze osoby.

Post Author: admin