Jak uprawiać szparagi?

Szparagi to długoletnia bylina, a także pierwsze warzywo zbierane każdej wiosny. Jest cenione za swój smak, bogate w witaminy i minerały oraz tylko 30 kalorii na szklankę. Dodaj do tego cenę spożywczą, a z łatwością uzasadnisz wysiłek włożony w stworzenie specjalnego rabaty do uprawy szparagów.

Warunki uprawy szparagów

Produkcja może trwać 15 lat w dobrze usytuowanej grządce. Należy zadbać o znalezienie miejsca, które będzie nasłonecznione przez co najmniej osiem godzin w dobrze odwodnionym miejscu, które można głęboko przekopać w celu właściwego posadzenia szparagów. Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki uprawy, ponieważ rabata będzie mniej lub bardziej wytrzymała.

Jak uprawiać szparagi?

Wiedza na temat uprawy szparagów zapewni Ci najzdrowsze rośliny z największymi plonami. Kup jednoroczne, zdrowe korony. Wykop rów o głębokości 25 cm, wystarczająco głęboki i szeroki, aby pomieścić rosnące korzenie szparagów.

Dla idealnej uprawy, okopy szparagów powinny być oddalone od siebie o jeden metr. Korony powinny być oddalone od siebie o pół metra. W celu zapewnienia optymalnych warunków do uprawy szparagów, w wykopanej glebie należy zastosować duże ilości materiału organicznego. Glebę tę należy wykorzystać do zasypania wykopu.

Za każdym razem, gdy zobaczysz kolejne 5 cm delikatnych nowych łodyg szparagów, zasyp więcej ziemi. Należy zadbać o ochronę tych delikatnych pędów. Po wypełnieniu wykopu, ciężka praca jest już wykonana, ale trzeba wiedzieć nieco więcej o tym, jak skutecznie uprawiać szparagi.

Wczesną wiosną należy dokładnie odchwaszczyć rabatę, aby utrzymać ją w stanie wolnym od chwastów. Rosnące szparagi należy odżywiać co roku nawozem granulowanym. Nie należy zbierać plonów do trzeciego roku. Po tym terminie należy zbierać plony do 1 lipca, odrywając łodygi u podstawy. Następnie należy pozwolić rosnącym szparagom osiągnąć dojrzałość, aby zapewnić rozwój zdrowych korzeni.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji szparagów, będziesz cieszyć się tymi delikatnymi i pysznymi warzywami przez długie lata.

Post Author: admin

1 thought on “Jak uprawiać szparagi?

    Bartek

    (19 lipca, 2020 - 3:26 pm)

    Pewnego roku nie przypilnowałem grządek i chwasty praktycznie zahamowały wzrost szparagów – uczcie się na moich błędach …

    Bartek często odwiedza salon na święta

Komentarze są wyłączone.