Jaki Stick wybrać?

Jaki Stick wybrać?
Jaki Stick wybrać?

Oglądanie telewizji oraz buszowanie sobie w mediach społecznościowych to czynności, na których spędzamy po kilka godzin dziennie, przynajmniej w weekendy, gdy w końcu mamy czas na odpoczynek. Wybór telewizora jest to nieco droższa decyzja podejmowana raz na kilka lat. Technologia ciągle idzie do przodu, powstała telewizja z własnym systemem operacyjnym, więc jeśli masz nieco starsze urządzenie, lecz wciąż wystarczająco nowe to stajesz przed ciężkim wyborem: albo kupujesz nowoczesne urządzenie z wbudowanym androidem albo możesz dokupić tzw. Stick, który podłącza się bezpośrednio do telewizora, bez zbędnych i nieestetycznie wyglądających kabli i przewodów. Takie urządzenie daje dostęp m.in do oglądania filmów i transmisji na żywo, przeglądania zdjęć i filmików z telefonu na telewizorze tak jakbyś kupił nowy telewizor.

Przegląd Sticków

Oferta Sticków, jaką możemy znaleźć w ofertach sklepów jest ogromna. Przy znanych i sprawdzonych markach, które są niezawodne, spotkamy również te które znane są nieco mniej, na których reklamę jest poświęcone mniej uwagi i czasu, więc nie są aż tak popularne. Jednakże trzeba skupić się na wyborze tych produktów, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania. Dla wielbicieli nadgryzionego jabłka, dostępny jest sprzęt od Apple z systemem operacyjnym Apple tvOS, który jest bardzo łatwy oraz intuicyjny w użytkowaniu, szczególnie z wykorzystaniem Siri Remote (pilot dołączony do zestawu). Dostępny jest również produkt od Amazon, który oferuje możliwość odtwarzania w 4k oraz HDR (obsługuję nawet bardziej zaawansowane formaty). Jednak warto zwrócić uwagę również na produkt od Xiaomi, a konkretnie Mi Tv Stick, który jest bardzo lekki oraz mały. Ten produkt w korzystnej cenie oferuje pozytywne wrażenia z Android, a to daje mu znaczącą przewagę nad innymi.

Dlaczego warto wybrać Xiaomi?

Xiaomi Mi Tv Stick ma niewielkie wymiary, bo jedynie 92.4 x 30.2 x 15.2 mm a jego waga to 28g. Jest lepszą wersją Fire Tv Stick, ponieważ jest bardziej kompaktowa. Szczególną zaletą tego urządzenia jest cena oraz typ budowy, dzięki któremu możemy wpiąć urządzenie bezpośrednio do telewizora dzięki czemu jest ono zupełnie niewidoczne. System Android posiada dostęp do dużego wyboru aplikacji, oraz dzięki Chromecast jest możliwość przesłania treści z telefonu. Urządzenie ma 1GB pamięci RAM, oraz 8GB pamięci wewnętrznej, która przeznaczona jest na aplikacje pobrane np. ze sklepu Play. Niestety nie mamy dostępu do jakości 4K, a urządzenie ma ograniczoną jakość do 1080p. Podsumowując jest to fajny Stick z wieloma możliwościami i bez większych ograniczeń w bardzo interesującej cenie, a jego największymi zaletami jest rozmiar oraz dostęp do Androida.

Post Author: admin