Jakie są ceny budowy domów we Wrocławiu?

Jakie są ceny budowy domów we Wrocławiu?
Jakie są ceny budowy domów we Wrocławiu?

Koszty budowy domów cały czas rosną – specjaliści mówią, że tanio już było. Szczególny wzrost cen można zaobserwować na podstawie budowy domów w dużych miastach oraz na ich obrzeżach. Niskie oprocentowania kredytów i lokat bankowych sprawiły, że Polacy budują się na potęgę.

Wrocław – ile kosztuje budowa domu?

W 2021 roku koszt budowy domu we Wrocławiu oraz na peryferiach miasta wzrósł w stosunku do roku 2020 o 7-8%. Trend ten jest obserwowany na terenie całego kraju. Realny wzrost kosztów budowy domu do stanu deweloperskiego kształtuje się na poziomie 20-25 tysięcy złotych. Dom parterowy do 100 m2 powierzchni to koszt około 300 tysięcy złotych. Dom z poddaszem o powierzchni 140 m2 to koszt rzędu 385 tysięcy złotych. Nawet 100 tysięcy złotych więcej będzie kosztowała budowa domów Wrocław o powierzchni 160-170 m2.

Budowa domu pod klucz – najdroższa opcja

Powyższe cenniki dotyczą budowy domu systemem gospodarczym. Jeszcze wyższe koszty dotyczą budowy domów we Wrocławiu przez dewelopera lub firmy specjalizujące się w budowie “pod klucz”. Warto przeanalizować koszty budowy i wybrać opcję, która zapewnia możliwość zmniejszenia wydatków i jednocześnie będzie wiązała się z wysoką jakością wykonania. Nie każdy zna się jednak na budowlance, a realizacje “pod klucz” pozwalają na oszczędność czasu i nerwów, co ceni sobie wielu inwestorów.

Post Author: admin