Uprawa palm kokosowych

Uprawa palm kokosowych
Uprawa palm kokosowych

Jeśli masz zapewniony dostęp do świeżego orzecha kokosowego, możesz pomyśleć, że fajnie byłoby wyhodować roślinę kokosową, i masz rację. Hodowla palmy kokosowej jest łatwa i zabawna. Poniżej znajdują się kroki do sadzenia orzechów kokosowych i uprawiania z nich palm kokosowych.

Sadzenie drzew kokosowych

Aby zacząć uprawiać roślinę kokosową, należy zacząć od świeżego orzecha kokosowego, który nadal ma na sobie łuskę. Kiedy nim potrząsasz, powinien on nadal brzmieć, jakby miał w sobie wodę. Namoczyć go w wodzie na dwa do trzech dni. Po namoczeniu kokosa, umieść go w pojemniku wypełnionym dobrze zdrenowaną ziemią doniczkową. Najlepiej wymieszać go z odrobiną piasku lub wermikulitu, aby gleba, z której będą uprawiane kokosy, dobrze odprowadzała wodę. Pojemnik musi mieć około 30,5 cm głębokości, aby korzenie mogły prawidłowo rosnąć. Posadź wierzchołek kokosa w dół i pozostaw jedną trzecią kokosa nad ziemią. Po posadzeniu kokosa, przesuń pojemnik w dobrze oświetlone, ciepłe miejsce – im cieplej tym lepiej. Orzechy kokosowe najlepiej sprawdzają się
w miejscach o temperaturze 21 stopni Celsjusza lub cieplejszych. Sztuczka uprawy palmy kokosowej polega na tym, aby kokos był dobrze nawodniony podczas kiełkowania, nie pozwalając mu jednocześnie przebywać w zbyt wilgotnej glebie. Podlewaj kokosy często, ale upewnij się, że pojemnik bardzo dobrze odprowadza wodę.

Sadzonka powinna pojawić się w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Jeśli chcesz posadzić kokosa, który już wyrósł, posadź go w dobrze drenowanej ziemi, tak aby dwie trzecie kokosa znajdowało się w ziemi. Umieścić w ciepłym miejscu i często podlewać wodą.

Pielęgnowanie palmy kokosowej

Kiedy Twoje drzewo kokosowe zacznie rosnąć, musisz zrobić kilka rzeczy, aby utrzymać je w zdrowiu.

 • Po pierwsze, często podlewaj drzewo kokosowe. Tak długo, jak gleba dobrze odprowadza wodę. Jeśli zdecydujesz się przesadzić drzewo kokosowe, pamiętaj o dodaniu piasku lub wermikulitu do nowej gleby, aby zapewnić dobre odprowadzanie wody.
 • Po drugie, rosnące palmy kokosowe są ciężkimi podłożami, które wymagają regularnego, pełnego nawożenia. Poszukaj nawozu, który zapewnia zarówno podstawowe składniki odżywcze, jak i śladowe, takie jak bor, mangan i magnez.
 • Po trzecie, palmy kokosowe są bardzo wrażliwe na zimno. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym robi się zimno, Twoja roślina kokosowa będzie musiała zimą wrócić do środka. Zapewnij dodatkowe światło i trzymaj je z dala od przeciągów. Latem uprawiaj ją na zewnątrz i upewnij się, że umieścisz ją w bardzo słonecznym i ciepłym miejscu.

Drzewa kokosowe uprawiane w pojemnikach są zwykle krótkotrwałe. Mogą one żyć tylko pięć do sześciu lat, ale mimo że żyją krótko, uprawa drzew kokosowych jest ciekawym pomysłem.

Owoce / przez

Post Author: admin

4 thoughts on “Uprawa palm kokosowych

  Ula

  (26 września, 2021 - 7:09 pm)

  Potrzebujesz dokonać rozliczenia rocznego? Biuro rachunkowe w Bielsku zrobi to szybko i bezbłędnie https://goldenkite.pl

  Zenon

  (27 września, 2021 - 7:09 pm)

  Wyrostek robaczkowy możesz bezpiecznie usunąć w klinice https://medpolonia.com.pl

  Robert

  (8 października, 2021 - 6:22 pm)

  Doszło do uszkodzenia systemu plików? Nie możesz otworzyć ważnych dokumentów? Konieczne jest odzyskiwanie danych z dysku, aby nie utracić potrzebnych danych.

  Mateusz

  (19 marca, 2022 - 12:28 pm)

  Blat kamienny jest odporny na wszelkie zarysowana. Może dlatego jest tak chętnie wybierany przez klientów.

Komentarze są wyłączone.