Wycinanie laserowe w drewnie – sklejce

Wycinanie laserowe w drewnie - sklejce
Wycinanie laserowe w drewnie – sklejce

Wycinanie laserowe w drewnie, w sklejce

Sklejka jest drewnem ułożonym warstwowo, co znacznie podnosi jej wytrzymałość i trwałość, i co spowodowało uznanie jej za przydatny materiał dla wielu gałęzi przemysłu. Materiał ten ma wiele zastosowań, ale by był przydatny, należy go przedtem idealnie dopasować do miejsca, w którym zastanie użyty. Cięcie sklejki klasycznymi piłami bywa mało precyzyjne i może powodować jej uszkodzenie, dlatego coraz częściej stosowane jest znacznie precyzyjniejsze i bezpieczniejsze cięcie laserem.

Sklejki

Najbardziej cenione na rynku są sklejki wykonane z jednego gatunku drewna, w naszych polskich warunkach, z sosnowego. Spotykane są przy tym i inne sklejki, wykonywane z drewna świerkowego lub drzew liściastych, a nawet mieszane gatunkowo. Nie ma to jednak większego znaczenia przy obróbce sklejki, gdyż bez względu na jej gatunek precyzyjnie można to osiągnąć wyłącznie poprzez cięcie sklejki laserem.

Cięcie sklejki laserem

Cięcie sklejki laserem jest niezwykle precyzyjną metodą, niepozostawiającą postrzępionych brzegów, a zachowującą bardzo dużą precyzję wykonania. Maszyna z laserem do cięcia sklejki umożliwia idealne odwzorowanie każdego projektu, a dzięki dużej mocy lasera cięcie przebiega szybko i sprawnie.

Decyzja o realizowaniu nawet najtrudniejszych i skomplikowanych wzorów, a powierzona fachowcom, jest w wypadku cięcia sklejki laserem najbardziej adekwatna do potrzeb w odniesieniu do zaawansowanej technologii w branży drzewnej. Doświadczenie fachowców zapewnia solidne i ekspresowe wykonanie zamówienia bez obaw o przykre niespodzianki.

Post Author: admin