W jaki sposób przenosić szparagi?

Szparagi są popularnym warzywem wieloletnim uprawianym w wielu domowych ogrodach. Czasami ogrodnicy chcą podjąć się zadania przesadzania roślin szparagowych. Podczas gdy sadzenie szparagów nie jest takie trudne, przenoszenie szparagów może być dość trudne, jeśli nie wiesz co robisz. Zadanie to nie jest zalecane, chyba że nie masz innego wyboru. Niemniej jednak, przesadzanie szparagów jest możliwe.

Kiedy przenosić szparagi?

Podczas gdy szparagi mogą być przesadzane w każdej chwili w okresie spoczynku, wczesna wiosna jest najbardziej odpowiednia, tuż przed tym jak rośliny zaczynają się budzić. Ułatwia to zazwyczaj przekopywanie się przez korzenie przypominające macki. To właśnie ten złożony system korzeniowy sprawia, że przesadzanie szparagów jest tak trudne, ponieważ ich splątane korzenie nie są łatwe do wyrwania.

W jaki sposób przenosić szparagi?

Zazwyczaj łatwiej jest zlokalizować i podzielić splątane korzenie szparagów za pomocą widelca szpadlowego. Po podzieleniu należy delikatnie podnieść koronę i lekko przyciąć korzenie szparaga. Podczas sadzenia szparagów, wykonaj głęboki i szeroki rów, który pomieści rozległy system korzeniowy. Dodaj trochę kompostu w dnie rowu i wykop część gleby.

Umieść koronę szparagową na wierzchołku wykopanej ziemi, pozwalając korzeniom wylewać się na boki. Upewnij się, że spiczasta część rośliny szparagowej jest skierowana do góry i zadbaj o odpowiednie rozłożenie korzeni. Wokół nich należy umieścić ziemię i dokładnie ją podlać. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, rośliny szparagów powinny być położone w dobrze odwodnionej, piaszczystej glebie w miejscach z pełnym nasłonecznieniem.

Przesadzanie szparagów jest trudne, ale nie niemożliwe. Dzięki starannemu planowaniu i znajomości sposobu i czasu przenoszenia szparagów, przedsięwzięcie to powinno być co najmniej udane.

Post Author: admin

3 thoughts on “W jaki sposób przenosić szparagi?

  Filip

  (7 lipca, 2020 - 5:03 pm)

  Jestem na etapie planowania rodzinnego ogrodu na następny rok i zastanawiam się nad optymalnym czasem przygotowania gleby.

  Filip zaprasza do siebie silk.pl – poszewki jedwabne

  Patrycja

  (15 sierpnia, 2020 - 10:18 am)

  Szparagi przesadza się wczesną wiosną, więc glebę możesz przygotować zaraz po zimie 🙂

  Jeśli lubisz dobrą kawę zapraszam na bloga swiatkawyiherbaty.com.pl

  Sara

  (25 stycznia, 2021 - 4:59 pm)

  Czy to już odpowiednia pora, aby zacząć przygotowywać ziemię pod uprawę szparagów?

  Korzystam z Aviva ubezpieczenie turystyczne i jestem bardzo zadowolona.

Komentarze są wyłączone.